Jälleenmyyntiaggregaattorina hinnat voivat ylittää nimellisarvon.
Atletico Madrid

Atletico Madrid liput

Meillä on laaja valikoima 73,090 Atletico Madrid lippuja Autamme sinua löytämään parhaat liput tuleviin kotiotteluihin Metropolitano-stadionilla sekä vieraspeleihin La Ligassa ja Mestarien liigassa. Kaikki Atletico Madrid liput alustallamme tulevat virallisilta hospitality-myyjiltä sekä alan luotetuimmilta jälleenmyyjiltä. Tänään Atletico liput maksavat $44-$33,218.

Yksi nopeasti myyvistä Atlético-otteluista on Atletico Madrid vs FC Barcelona klo $205. Vertaile hintoja nyt ja liity Los Rojiblancosin uskomattomaan matkaan!


Kaikki Atletico Madrid liput Ticket-Compare.comissa ovat aitoja ja tulevat tarkistetuista myyjistä 100% takuulla.

Atletico Madrid 2026/27 Ottelut

Minkä tahansa
Koti
Pois
  1. Alaves vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio Mendizorrotza
    Vitoria, Espanja
    alkaen $71
    193 saatavilla olevat liput
  2. Atletico Madrid vs Manchester United
    Mestarien liigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $140
    5,012 saatavilla olevat liput
  3. Espanyol vs Atletico Madrid
    La LigaCornella-El Prat Stadium
    Barcelona, Espanja
    alkaen $73
    620 saatavilla olevat liput
  4. VFB Stuttgart vs Atletico Madrid
    Mestarien liigaMHPArena
    Stuttgart, Saksa
    alkaen $177
    373 saatavilla olevat liput
  5. Atletico Madrid vs Deportivo La Coruna
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $65
    1,140 saatavilla olevat liput
  6. Atletico Madrid vs Deportivo La Coruna
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $65
    1,948 saatavilla olevat liput
  7. Levante vs Atletico Madrid
    La LigaEstadi Ciutat de Valencia
    Valencia, Espanja
    alkaen $196
    256 saatavilla olevat liput
  8. Atletico Madrid vs Bayern Munich
    Mestarien liigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $145
    3,807 saatavilla olevat liput
  9. Atletico Madrid vs FC Barcelona
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $205
    3,811 saatavilla olevat liput
  10. Getafe vs Atletico Madrid
    La LigaColiseum Alfonso Perez
    Getafe, Espanja
    alkaen $212
    337 saatavilla olevat liput
  11. Atletico Madrid vs Viking
    Mestarien liigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $74
    2,743 saatavilla olevat liput
  12. Elche CF vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio Martinez Valero
    Elche, Espanja
    alkaen $156
    682 saatavilla olevat liput
  13. Atletico Madrid vs Real Betis
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $62
    2,807 saatavilla olevat liput
  14. PSV Eindhoven vs Atletico Madrid
    Mestarien liigaPhilips Stadion
    Eindhoven, Alankomaat
    alkaen $223
    178 saatavilla olevat liput
  15. Atletico Madrid vs Valencia
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $55
    2,798 saatavilla olevat liput
  16. Celta Vigo vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio Municipal de Balaidos
    Vigo, Espanja
    alkaen $113
    312 saatavilla olevat liput
  17. Rayo Vallecano vs Atletico Madrid
    La LigaCampo de Futbol de Vallecas
    Madrid, Espanja
    alkaen $682
    6 saatavilla olevat liput
  18. Atletico Madrid vs Racing Santander
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $44
    2,110 saatavilla olevat liput
  19. Atletico Madrid vs Real Sociedad
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $69
    2,486 saatavilla olevat liput
  20. Bodø, Glimt vs Atletico Madrid
    Mestarien liiga
    alkaen $555
    70 saatavilla olevat liput
  21. Deportivo La Coruna vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio Riazor
    A Coruna, Espanja
    alkaen $259
    276 saatavilla olevat liput
  22. Atletico Madrid vs Fenerbahce
    Mestarien liigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $75
    2,135 saatavilla olevat liput
  23. Atletico Madrid vs Espanyol
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $56
    2,507 saatavilla olevat liput
  24. FC Barcelona vs Atletico Madrid
    Supercopa de España
    alkaen $612
    264 saatavilla olevat liput
  25. FC Barcelona vs Atletico Madrid
    La LigaCamp Nou
    Barcelona, Espanja
    alkaen $286
    4,218 saatavilla olevat liput
  26. Osasuna vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio El Sadar
    Pamplona, Espanja
    alkaen $159
    218 saatavilla olevat liput
  27. Atletico Madrid vs Elche CF
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $56
    3,193 saatavilla olevat liput
  28. Malaga vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio La Rosaleda
    Malaga, Espanja
    alkaen $299
    90 saatavilla olevat liput
  29. Atletico Madrid vs Celta Vigo
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $68
    3,218 saatavilla olevat liput
  30. Racing Santander vs Atletico Madrid
    La LigaEl Sardinero
    Santander, Espanja
    alkaen $567
    158 saatavilla olevat liput
  31. Atletico Madrid vs Getafe
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $84
    955 saatavilla olevat liput
  32. Real Madrid vs Atletico Madrid
    La LigaSantiago Bernabeu
    Madrid, Espanja
    alkaen $399
    8,751 saatavilla olevat liput
  33. Atletico Madrid vs Levante
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $72
    2,470 saatavilla olevat liput
  34. Atletico Madrid vs Sevilla
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $68
    2,907 saatavilla olevat liput
  35. Villarreal vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio de la Ceramica
    Villarreal, Espanja
    alkaen $175
    177 saatavilla olevat liput
  36. Atletico Madrid vs Alaves
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $72
    2,816 saatavilla olevat liput
  37. Valencia vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio Mestalla
    Valencia, Espanja
    alkaen $83
    582 saatavilla olevat liput
  38. Atletico Madrid vs Rayo Vallecano
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $68
    2,946 saatavilla olevat liput
  39. Atletico Madrid vs Athletic Bilbao
    La LigaMetropolitano Stadium
    Madrid, Espanja
    alkaen $68
    3,062 saatavilla olevat liput
  40. Real Betis vs Atletico Madrid
    La LigaEstadio Olímpico de La Cartuja
    Seville, Espanja
    alkaen $113
    458 saatavilla olevat liput

Osta Atletico Madrid liput

Nyt jos koskaan on hienoa olla Atleti-fani. Simeonen joukkue on pysäyttämätön vireessä, olipa kyse La Ligan mestaruustaistelusta, syvälle etenemisestä Mestarien liigassa tai jopa Club World Cupin tähtinä.

Jos tarvitset Atletico Madrid liput, olet oikeassa paikassa. Meiltä löytyy istumapaikkoja jokaiseen suurtapahtumaan.

Teemme yhteistyötä vain virallisten Atletico-jälleenmyyjien ja luotettujen myyjien kanssa – turvallista ostamista ja asiantuntevaa palvelua.

Nappaa liput Atletico Madridin otteluun ja koe Metropolitano-stadionin huumaava tunnelma!

Atletico Madrid lippujen hinnat

Tarkasta Atletico Madrid lippujen alkaen-hinta suoraan alla olevasta taulukosta. Tiedot päivittyvät reaaliajassa – näin näet halvimmat Atlético de Madrid liput juuri nyt:

Lippujen saatavuus ja hinnat kauden aikana
PäivämääräFixture TicketsStadionHalvin lippuLippujen saatavuusKysyntä
Lok 10 2026Alaves vs Atletico Madrid$71193
Lok 13 2026Atletico Madrid vs Manchester United$1405012
Lok 17 2026Espanyol vs Atletico Madrid$73620
Lok 20 2026VFB Stuttgart vs Atletico Madrid$177373
Lok 25 2026Atletico Madrid vs Deportivo La Coruna$651140
Lok 25 2026Atletico Madrid vs Deportivo La Coruna$651948
Mar 01 2026Levante vs Atletico Madrid$196256
Mar 03 2026Atletico Madrid vs Bayern Munich$1453807
Mar 08 2026Atletico Madrid vs FC Barcelona$2053811
Mar 22 2026Getafe vs Atletico Madrid$212337
Mar 25 2026Atletico Madrid vs Viking$742743
Mar 29 2026Elche CF vs Atletico Madrid$156682
Jou 06 2026Atletico Madrid vs Real Betis$622807
Jou 09 2026PSV Eindhoven vs Atletico Madrid$223178
Jou 13 2026Atletico Madrid vs Valencia$552798
Jou 20 2026Celta Vigo vs Atletico Madrid$113312
Tam 03 2027Rayo Vallecano vs Atletico Madrid$6826
Tam 10 2027Atletico Madrid vs Racing Santander$442110
Tam 17 2027Atletico Madrid vs Real Sociedad$692486
Tam 19 2027Bodø, Glimt vs Atletico Madrid$55570
Tam 24 2027Deportivo La Coruna vs Atletico Madrid
Estadio Riazor
$259276
Tam 27 2027Atletico Madrid vs Fenerbahce$752135
Tam 31 2027Atletico Madrid vs Espanyol$562507
Hel 02 2027FC Barcelona vs Atletico Madrid$612264
Hel 07 2027FC Barcelona vs Atletico Madrid$2864218
Hel 14 2027Osasuna vs Atletico Madrid$159218
Hel 21 2027Atletico Madrid vs Elche CF$563193
Hel 28 2027Malaga vs Atletico Madrid
Estadio La Rosaleda
$29990
Mar 07 2027Atletico Madrid vs Celta Vigo$683218
Mar 14 2027Racing Santander vs Atletico Madrid
El Sardinero
$567158
Mar 21 2027Atletico Madrid vs Getafe$84955
Huh 04 2027Real Madrid vs Atletico Madrid$3998751
Huh 11 2027Atletico Madrid vs Levante$722470
Huh 18 2027Atletico Madrid vs Sevilla$682907
Huh 21 2027Villarreal vs Atletico Madrid$175177
Tou 02 2027Atletico Madrid vs Alaves$722816
Tou 09 2027Valencia vs Atletico Madrid$83582
Tou 16 2027Atletico Madrid vs Rayo Vallecano$682946
Tou 23 2027Atletico Madrid vs Athletic Bilbao$683062
Tou 30 2027Real Betis vs Atletico Madrid$113458

Atletico Madrid lippuja löytyy meiltä lähes aina runsaasti: tänään tarjolla on 73,090 lippuja Atleticolle.

Kotipelien hinnat alkaen $44, vieraspeleissä $71.

Tällä hetkellä edullisimmat Atletico Madrid liput seuraaviin otteluihin ovat Atletico Madrid vs Racing Santander klo $44.

Pitkittäislehtereillä (Lateral Este & Lateral Oeste) saat parhaat näkymät – hinnat alkaen 50 €.

Edullisinta on istua maalin takana: Fondo Norte ja Fondo Sur – hinnat alkaen 30 €.

Luksusta kaipaaville Metropolitano tarjoaa huippuluokan hospitality-paikat: hinnat alkaen $136, ja parhaat paikat jopa $6,550.

Muista – jälkimarkkinoiden dynaaminen hinnoittelu elää jatkuvasti, joten löydetty tarjous ei välttämättä ole kauan voimassa!

Vieritä vain ylös valitsemaasi otteluun ja klikkaa oranssia nappia – turvaa paikkasi heti.

Atletico Madrid lippujen keskihinnat

  • Keskimääräinen La Liga lipun hinta Metropolitano-stadionilla: $452.
  • Copa del Rey kotipelien keskihinta: 60 €.
  • Atletico Madrid Mestarien liigan kotipelien keskihinta: $710.
  • La Ligan vierasotteluiden Atleti-liput: keskihinta 150 €.
  • Kotistadionin äänekkäimmät – päädyn keskihinta: 80 €.
  • Pitkä sivu, Lateral Este & Oeste: keskihinta 110 €.

Vertaile lippujen hintoja helposti – löydä parhaat tarjoukset Copa del Rey -lipuista Mestarien liigaan. Hinnat elävät, joten varmista Atletico Madrid ottelulippusi ajoissa!

metropoitano 2025 photo illustration

Madridin Derbyn liput

Yksi kauden merkittävimmistä otteluista – El Derbi Madrileño – myydään klubin kautta usein hetkessä loppuun.

Kyseessä on jättimäinen kohtaaminen, jossa Atleti kohtaa kiivaimmat kilpakumppaninsa Real Madridin. Nämä Madrid liput viedään nopeasti käsistä.

Vaikka viralliset myyntikanavat olisivat loppuunmyytyjä, kauttamme löydät Atletico Madrid vs Real Madrid liput. Valmistaudu tunnelmaan, tyyliin ja maailman kovimpaan paikalliskamppailuun!

Hinnat starttaavat noin 200 €, mutta vaihtelevat kysynnän mukaan.

Atletico Madrid Mestarien liigan liput

Atleti selvittää Mestarien liigan alkulohkot rutiinilla ja on usein mukana suurissa pudotuspeleissä.

Onko tänä vuonna mahdollisuus mestaruuteen? Varmista Mestarien liiga liput Atleticolle!

Täällä kysytyimpien otteluiden liput alkaen $74, maksimihinta $9,819, keskihinta $710.

Atletico Madrid liput ovh-hinnalla

Klubilta suoraan: normaalin La Liga -ottelun ovh. lippu alkaen 25 € (Fondo Sur) ja aina 120 € asti (Lateral Oeste).

Huippuotteluissa, kuten Barcelonaa vastaan kaudella 2025, hinnat olivat 120–320 € (ilman hospitalitya).

Isoihin peleihin liput myydään klubin kautta viikkoja etukäteen – jäsenillä (140 000+) on 48 h etuosto-oikeus, joten yleiseen myyntiin pääseminen on harvinaista.

Meillä voit ostaa mikä tahansa Atleti-lippu, ilman jäsenyyttä! Voit myös varata paikkoja isommille ryhmille (5 henkilöön saakka), mikä on klubin kautta yleensä mahdotonta.

Atletico Madrid vierasottelujen liput

Klubin kautta vain jäsenet voivat ostaa vieraslippuja – usein tarjonta on erittäin rajattua. Meidän kautta pääset Atletico Madrid vierasotteluihin helposti!

Paikat merkitään “away fans” tai “visiting fans” – helppo tunnistaa.

Koko ottelulistan keskihinta vieraslipuille on 150 €, hinnat alkaen 70 €.

Osta Atletico Madrid hospitality-liput

Teemme yhteistyötä Atletico Madridin virallisten hospitality-jälleenmyyjien kanssa tarjotaksemme sinulle VIP-lippuja Metropolitano-stadionille.

VIP-liput tarjoavat tyylikkään ottelukokemuksen sekä mahdollisuuden päästä loppuunmyytyihin otteluihin.

Tänään saatavilla on 1,503 hospitality-lippuja. Hinnat alkaen $136. Keskimäärin hospitality-lippu maksaa $136, ja parhaimmillaan jopa $6,550.

Koko konsepti tunnetaan nimellä Neptuno, eli Atlético hospitality. VIP-lippuihin kuuluvat mm.:

VIP-elämyksiä:

  • ✔️ VIP-lounge & erillinen catering 🍽️
  • ✔️ Pehmustetut executive-istuimet 🏟️
  • ✔️ Henkilökohtainen tarjoilu 🍷
  • ✔️ Erilliset hissit VIP-loungeihin 🛗

Atletico Madrid VIP-lounges

  • VIP Club East Hospitality: Itälehterin (Lateral Este) parhaat paikat ja lounge-palvelut.
  • Sala VIP 1903: Metropolitano-stadionin itäpuolen parhaat näkyvyydet ja cocktailbaarit.
  • Sala VIP Retiro: Presidentin aition vieressä, huippuruokailu ja live-musiikkia.
  • Club Riyadh Air: VIP-boxikasringista näkymät eteläpuolen yli (Fondo Sur).
  • Club Telefónica: Pohjoispuolen VIP Box, 180 asteen näkymä kentälle.

metropolitano Atlético Madrid stadium photo illustration

Onko Atletico lippujen saaminen vaikeaa?

Liput Atletico Madridin peleihin eivät ole koskaan helppoja saada. Seuralla oli kaudella 2023/24 valtava yleisökeskiarvo (68 814), vaikka stadion vetää 70 460.

Monissa otteluissa katsojaluku jäi alle 60 000:n – silti kausikorttilaisia on yli 60 874.

Moni jää kotipelissä kotiin heikompia vastustajia vastaan, joten tilaa voi olla tyhjillään mutta ottelu silti loppuunmyyty. Kun vastassa on kärkijoukkue, tai Mestarien liigan ratkaisuottelu, liput myydään loppuun usein viikkoja aikaisemmin.

Silloin valikoimamme pelastaa tilanteen – löydät laajan tarjonnan jokaiseen Atletico Madridin peliin.

Milloin Atletico Madrid liput tulevat myyntiin?

La Liga -otteluiden virallinen myynti aukeaa noin kuusi viikkoa ennen peliä.

Tämä on Espanjan mittakaavassa aika aikaisin, ja tarkkaa ottelupäivää tai kellonaikaa ei välttämättä ole vahvistettu tässä vaiheessa.

Kaudella 2024/25 ottelun tiedot varmistuvat yleensä 2–4 viikkoa etukäteen. Klubin verkkosivuilla moni peli näkyy “Vahvistamaton” -merkinnällä.

Mutta meidän kautta voit ostaa Atletico Madrid liput milloin tahansa kauden aikana!

Mistä löytää halvat Atletico Madrid liput?

Jos haet edullisia Atletico Madrid lippuja, olet oikeassa paikassa. Usean jälleenmyyjän ansiosta löydämme sinulle markkinoiden halvimmat hinnat.

Vinkkejä:

  • Päädyt (Fondo Norte & Sur) ovat aina halvempia kuin pitkät sivut. Liput alkaen 30 €.
  • Yksittäiset paikat ovat yleensä edullisimpia.
  • Paras hinta löytyy usein ottelupäivänä – tsekkaa viime hetken liput!

metropolitano atletico madrid fans illustration

Usein kysytyt kysymykset Atletico Madrid lippujen ostamisesta

Mitä jos Atletico Madrid ottelu on loppuunmyyty?

Vaikka virallinen myynti päättyy, meillä löydät yhä Atletico Madrid liput tärkeimpiin otteluihin.

Miten ostan Atletico Madrid liput turistina?

Ulkomailta lippujen ostaminen on helppoa – et tarvitse jäsenyyttä ja voit ostaa liput ajoissa tai viime tingassa!

Voiko Atletico Madrid lipun ostaa ottelupäivänä?

Joissain otteluissa myynti onnistuu stadionin lipputiskiltä (osoite: Riyadh Air Metropolitano, Avenida Luis Aragonés 4, 28022 Madrid).

Kovan kysynnän otteluissa tiketti kannattaa silti varmistaa etukäteen – kauttamme hankit Atletico Madrid liput helposti myös ottelupäivälle!

Miten välttää väärennökset?

Teemme yhteistyötä vain virallisten jälleenmyyjien kanssa – ostat Atletico Madrid liput meiltä täysin luottavaisin mielin.

Arvioimme jälleenmyyjiä ja teemme anonyymejä ostoja varmistaaksemme turvallisuuden. Lue lisää turvallisista futis-lipuista.

Missä vierailevat fanit istuvat Metropolitano-stadionilla?

Atletico Madridin stadionilla vieraskannattajien sektorit löytyvät pääosin päädyn ylälehtereiltä (Fondo Norte, kaakkoiskulma): sektorit 313–315 (Kerros 1) ja yläpuolella 413–415 (Kerros 2).

Security

Vain turvalliset sivustot

Arvioimme jokaisen suosittelemamme sivuston eheyden ennen niiden lisäämistä hakuasi.

Liput

Löydämme Lisää Lippuja

Vertaa kaikkia parhaita lippusivustoja yhdellä yksinkertaisella haulla

Heart

Fanit rakastavat meitä

Yli 2,5 miljoonaa fania luottaa meihin joka vuosi auttaakseen heitä saamaan parhaan diilin lipuista.

70 000 Fanit saavat ilmoituksen kuumin -tapahtumista.

Liittyä heihin.